| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 3.3 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 5 % |
| Height - Seated (Max) | 5.5 mm |
| Length | 3.9878 mm |
| Width | 2.4892 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Height | 5.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Voltage Rating | 50 V |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 500 µm |
| Lead Pitch | 2.5 mm |
| Lead/Base Style | Kinked |
| Schedule B | 8532240060 |
Stock: 240
Distributors
pcbx
Unit Price$0.19407
Ext.Price$0.19407
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.19407 | $0.19407 |
| 10 | $0.08387 | $0.83870 |
| 50 | $0.07903 | $3.95150 |
| 100 | $0.07447 | $7.44700 |
| 500 | $0.05386 | $26.93000 |
| 1000 | $0.04942 | $49.42000 |
| 3000 | $0.04587 | $137.61000 |
| 5000 | $0.04257 | $212.85000 |
| 10000 | $0.04129 | $412.90000 |
